About

Full Name

Job Title

Department

Phone Number

Kelley AllredPayroll & Acct. Asst.Fiscal212
Mindy BarnhartAdaptive PE Teacher Related Service138
Steve BeckMaintanceSuperintendent 160
Tim BialeckiCLC Program Quality Coordinator CLC177
Julie Bulkowski Receptionist Superintendent 210
Kyle Clark Prevention Education Director Prevention Education251
Rikki CostellCOTARelated Service136
Renee DelventhalOccupational Therapist Related Service 219
Jonelle Diefenthaler Speech Language Pathologist Related Service169
Stephanie DyarPersonnel Secretary/Sub CoordinatorSuperintendent305
Melanie Feather Fiscal Data Specialist Fiscal202
Hannah Feffer CLC Program Quality Assistant CLC233
Peter FellmanTech Support Superintendent 112
Gina Fernbaugh Treasurer/CFO FIscal215
Paul Flores YEP Comm Outreach Worker and Case Manager YEP134
Mary Gase Prevention Specialist/OtsegoPrevention Education198
E. Hope Gutierrez Speech Language PathologistRelated Service175
Jackie Haar Assistant to the Treasurer Fiscal214
Brette HartmanPsychologistRelated Service109
Jessye HartmanPhysical TherapistRelated Service 114
Leslie Head Youth Empowerment Program ManagerYEP351
Tammy Hefflinger Administrative Assistant Prevention Education216
Nicholas Herbster Adaptive PE Teacher Related Service108
Arleta Herzig BookkeeperFiscal209
Lori Hutton Speech Language Pathologist Related Service168
Julie Iannantuono School Improvement Specialist Curriculum236
Milan KarnaWood Co Prev Coalition Coord Prevention Education174
Kaleb KuhlmanSpecial Needs Supervisor Special Education170
Alicia Leslie Executive Secretary to the Supt.Superintendent 217
Jane Lingenfelder Prevention Specialist Prevention Education194
Linda Logue Penta Prevention SpecialistPrevention Education224
Hannah MadarasPrevention Specialist Prevention Education238
Amy McAnally Occupational TherapistRelated Sevice103
Matthew Meeks Youth Employment Program SpecialistYEP303
Hannah MiedemaWCESC Speech/Language PathologistRelated Service1009
Christy MoenterSpeech Language PathologistRelated Service173
Audra MooreOccupational Therapist Related Service 115
Julie MuchiaroneOccupational TherapistRelated Service107
Jenny MyersParent MentorSpecial Education113
Lauren NapierPsychologistRelated Service 172
Annie NelsonCLC Program SupervisiorCLC311
Robin NewmanPayroll SpecialistFiscal213
Sara NewmanED Intervention SpecialistPACE237
Kristie NicoloCLC Data AssistantCLC116
Mark NorthSuperintendentSuperintendent130
Felicia BoydPrevention Specialist Prevention Education 237
Rebecca ParkerPrevention SpecialistPrevention Education243
Angela PatchenProject Aware Program ManagerPrevention Education228
Josie RowePhysical TherapistRelated Service139
Arlinda SelfCLC Data AssistantCLC244
Susan ShafferGifted CoordinatorGifted223
Robyn Sharninghouse Occupational Therapist Related Service230
Rachel SmithCLC Program Quality Coordinator CLC240
Melissa SnyderOccupational TherapistRelated Service111
Susan SpencerCLC DirectorCLC301
Naomi SticklesSecretary/Tech. Asst.Superintendent 133
Joe TaylorMD Special Ed SupervisorSpecial Education232
Carolyn TemplinECS Itinerant TeacherPreschool176
Greg VanvorhisAdministrative Assistant/Prevention SpecialistPrevention Education211
Jennifer VanlerbergParent MentorSpecial Education239
Krista VarnerPhysical TherapistRelated Service227
Michelle Von LehmdenYouth Employment Program SpecialistYEP354
Diane WittSpecial Needs CoordinatorSpecial Education140
Susan YoungpeterCLC Customer Service & Receivables ManagerCLC248